Coldelite eft 20-19(Carpigiani coss 3840) dopływ wody

UWAGA!
Dla przejrzystości FORUM prosimy w tytule wpisywać najpierw MARKĘ, MODEL maszyny.

Coldelite eft 20-19(Carpigiani coss 3840) dopływ wody

Postprzez emestee » 13 cze 2017, o 17:33

Witam , mam problem z maszyną a mianowicie chodzi o dopływ wody ,
Może na wstępie opisze jak wygląda podłączenie to w egzemplarzu który posiadam
po podłaczeniu wody do maszyny przechodzi ona przez czwórnik , z jednego wyjścia woda idzie do elektrozaworu który odpowiada za komorę z lodami , drugi odpowiada za shake'i a trzeci górny za krany , 4te wyjście jest na dolnej części czwórnika tak więc przechodzi
jedno z kolanek zkorodowało przez co byłem zmuszony wymienić cały czwórnik wraz z kolankami ze względu na to iż nie ma żadnej możliwości porozkręcać muf od kolanek i obecnego czwórnika (lata robią swoje )
problem jest w tym że dopóki te hydrozawory ( przepraszam jeżeli nie jest to fachowa nazwa tej części , poprawcie mnie :P) są połączone dalej to nie ma możliwości połaczenia całego obiegu - kable uniemożliwiają obracanie hydrozaworem ( jako że to czwórnik to robi się lustrzane odbicie i w przypadku w którym chciałbym skręcić mufę z kolankiem czy czwórnikiem w tym samym momencie to lewa strona się dokręca a prawa odkręca)
Całe pytanie polega na tym ,czy jeżeli rozkręce ten hydrozawór ( jest on podzielony na trzy części ,do jednej dochodzi miedziany przewód ,jak mniemam jest to czujnik temperatury albo ciśnienia ) drugi taki grubszy przewód który jak mniemam odpowiada za przepływ wody , to nie będzie wymagało to później jakiejś ingerencji w programator ,bądź czy nie uszkodze tego urządzenia
http://lodziarstwo.pl/gallery/128_635_350.jpg < - link ze zdjęciem tej części ( pierwsza od lewej)
Pozdrawiam
emestee

Powrót do Serwisy - awarie maszyn