Jaką maszynę do lodów wybrać na początek działalności?

Jaką maszynę do lodów wybrać na początek działalności?

Postprzez qderek » 28 gru 2011, o 01:33

Witam!

Mam nadzieję, że dobrze wybrałem dział w tym forum. Proszę administratora o ewentualne przeniesienie w odpowiednie miejsce - podobno tak można zrobić.

Mieszkam w miejscowości blisko popularnego jeziora. Od maja do września na naszym kąpielisku przebywa w dni słoneczne sporo osób, a oprócz sklepu spożywczego oddalonego o 400 m nic w pobliżu nie ma z gastronomii. Wpadłem na pomysł, aby postawić przy pomoście maszynę do lodów. Mam tam podstawowe media w budce przechowującej sprzęt wodny. Można to dobrze i niewielkim nakładem środków zagospodarować.
Czytałem na różnych forach że najlepsza jest maszyna do lodów świderków. Te lody najlepiej się sprzedają i najwięcej na nich można zarobić. Patrzałem na allegro i trochę się nie mogę połapać w tym wszystkim. Którą maszynę wybrać, co się bardziej opłaca kupić czy wydzierżawić.
qderek

Re: Jaką maszynę do lodów wybrać na początek działalności?

Postprzez Loderator » 28 gru 2011, o 11:07

Musisz się zastanowić ile chciałbyś w ten interes zainwestować. Myślę , że w tym miejscu nie jest Ci potrzebna maszyna do świderków - koszt zakupu jest dość wysoki. Ja raczej zastanowiłbym się nad tańszym automatem do lodów włoskich i dodatkowym zakupem , gofrownicy i automatu do bitej śmietany , jako alternatywy na zimniejsze dni( pytanie tylko , czy ktoś jest nad jeziorem podczas niezbyt sprzyjającej pogody?).
Loderator

Postprzez qderek » 5 sty 2012, o 01:46

Najtańszą maszynę do lodów świderków na allegro znalazłem za około 30 tys. zł. Czy są tańsze?
Jeśli nie świderki to jaką maszynę mam kupić? Myślę, że potrafię zdobyć około 20 tys. na całe przedsięwzięcie.
Jak nie ma pogody to nie ma tam żywej duszy, więc o gofrach nie ma co mówić.
qderek

Postprzez vivien » 5 sty 2012, o 16:06

Za 20 tys. to dobrej 2-smakowej maszyny do swidrow nie kupisz, spróbuj, się dowiedzieć może ktoś zgodzi się na częściowe finansowanie , wiem, że w firmach można tak zrobić ,ale tam poniżej 30 000 to napewno nie ma szans.
Ewentalnie rozejrzyj się za jakąś włoską.
vivien

Postprzez qderek » 5 sty 2012, o 20:01

Ile procent muszę w takich firmach zapłacić i którą wybrać najlepiej, jeśli zdecyduję się na maszynę do lodów świderków? Czy są tam takie procenty jak np. w samochodach 50%/50% czy dużo więcej trzeba od razu zapłacić?
qderek

Postprzez wesslo » 5 cze 2015, o 11:12

Jaki jest koszt maszyny do świderków?
wesslo

Postprzez bulmar » 18 cze 2015, o 12:58

wesslo napisał(a):Jaki jest koszt maszyny do świderków?

Nic jak do tej pory się nie zmieniło - ceny normalnych, pracujących maszyn do świderków to koszt rzędu 40-80 tys. zł ... netto :/
Chińskich maszyn radzę nie brać pod uwagę.
bulmar

Powrót do Maszyny do lodów