Malutka LODZIARNIA z samochodu? BIZNES

...czyli i pytania i odpowiedzi dla początkujących lodziarzy

Malutka LODZIARNIA z samochodu? BIZNES

Postprzez Corvette » 12 sty 2016, o 11:49

Witam Wszystkich użytkowników serdecznie, z góry przepraszam jeżeli wpisałem swojego posta nie w tym miejscu, dziękuję też za wyrozumiałość :)

Zastanawiam się nad uruchomieniem małej lodziarni z samochodu i stoję przed dylematami kupna maszyny do lodów oraz wszystkimi innymi jakie czekają na początkującego lodziarza.

Odnośnie maszyny:
Doszedłem do wniosku czytając internety ;) że podstawowymi zasadami przy zakupie to:

-Nie kupować chińskiego badziewia.
-Nie kupować złomu z lat 90 tych bo zbańczymy na rachunku telefonicznym dzwoniąc do serwisanta :lol:
-Kupować albo Tailora albo Carpigiani.

Znając te trzy podstawowe zasady zastanawiam się jaką maszynę kupić do swojej małej lodziarni?
Nie zakładam ogromnej liczby klientów, ale chce spróbować.
Myślę nad jedno smakową maszyną, mało skomplikowaną (im mniej elektroniki tym lepiej) i mało awaryjną chętnie Carpigiani, proszę poradźcie za jakimi modelami mogę się rozejrzeć... (Odnośnie kasy to nie chciałbym przekroczyć 20k na maszynę).

Zastanawiam się też nad tym czy możliwe jest sprzedawanie lodów z samochodu? Gdzieś czytałem że jeżeli chodzi o lody z konserwatora kulkowe to nie ma najmniejszych problemów, ale jeżeli idzie o lody włoskie to już zaczynają się problemy z sanepidem.
Z tego co się dowiedziałem podstawowym problemem może być brak bieżącej wody oraz umywalki do obmycia rąk... Myślę nad zastosowaniem małej umywalki oraz wody z baniaków DAR, myślicie że to dobry pomysł?

Ogólnie na lodziarnię chcę zaadoptować samochód klasyka z lat 70, 80 pickupa, busa odrestaurowanego robiącego naprawdę spore wrażenie.
W samochodzie znajdzie się maszyna do lodów + podłączenie prądu z zewnątrz + instalacja wody z odpływem nieczystości.

Szanowni użytkownicy co myślicie o tym pomyślę, będę wdzięczny za każdy komentarz, nawet ten krytyczny :) Nie ukrywam że jestem zupełnym laikiem w temacie lodów, ale wierzę że z waszą pomocą uruchomię swoją lodziarnię :)

Pozdrawiam serdecznie
Corvette

Re: Malutka LODZIARNIA z samochodu? BIZNES

Postprzez omega » 18 sty 2016, o 11:43

Samochód z lodami to fajny pomysł. Można oprócz stałego punktu obskoczyć kilka odpustów w okolicy podczas których ruch jest niesamowity. Ważna jest bardzo dobra maszyna chłodzona powietrzem ze względu na częsty brak możliwości podłączenia się do stałego dopływu wody. Co do tych maszyn z lat 90-tych to nie zgodzę się z opinią o złomach. Zadbana, starsza Carpigianka będzie lepsza niż "pomacdonaldowy" Taylor wyprodukowany po roku 2000 :)

POMOCNA RADA: Należy zamontować na samochodzie dodatkowy wentylator, który będzie wyciągał nagrzane powietrze na zewnątrz, najlepiej przy wylocie powietrza z maszyny. Poprawi to znacznie wydajność maszyny szczególnie w gorące dni, gdy lody sprzedają się najlepiej.
omega

Re: Malutka LODZIARNIA z samochodu? BIZNES

Postprzez Corvette » 1 lut 2016, o 11:31

Czyli Twoim zdaniem mój pomysł ma szansę wypalić?
A co z sanepidem, nie będzie problemu że sprzedaję z samochodu? Słyszałem i czytałem że sanepid to chora instytucja i robią ogromne problemy z zaakceptowaniem takich projektów.

:/ proszę o opinie...
Corvette

Powrót do Otwieramy lodziarnię!